Dźwigary – gdzie się je stosuje?

14 listopada 2020

Znajdź dźwigar na http://tinyurl.com/y648tkyl.

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki są też potrzebne przy budowie stropów – wtedy ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada natychmiast po wylaniu i może stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Stąd jego istotną cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz rodzaj użytych do tego materiałów. Muszą one być starannie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, sosna, buk czy topola. Niezwykle ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym działaniem wody, spoiw i innych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i przechowywanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które sporadycznie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych części szalunków.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]