Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

26 lipca 2019

Zobacz, gdzie zamówić domy drewniane Kraków

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]