Czym charakteryzują się kątowniki aluminiowe

7 marca 2019

Profesjonalne komponenty wykonane z aluminium zapewniają trwałość konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym charakteryzują się kątowniki aluminiowe? W jakich branżach są wykorzystywane?

Kątowniki aluminiowe – do kupienia również przez internet

Kątowniki aluminiowe to komponenty konstrukcyjne w kształcie litery L. Charakteryzują się odpowiednią długością oraz stałym przekrojem poprzecznym. Dzięki aluminiowej konstrukcji są w stanie wytrzymać nawet ekstremalne warunki i nie rdzewieją. W grupie kształtowników znajdziemy także inne typy elementów – między innymi teowniki i zetowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w stacjonarnych hurtowniach, ale również przez internet. W sklepach online oferowane są produkty o różnej wielkości, np. 20 mm x 20 mm, 50 mm x 50 mm czy 60 mm x 60 mm, co gwarantuje doskonałe dostosowanie do rozmaitych wymagań klientów. Kątowniki sprzedawane przez internet można przyciąć do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – modelowane przez gięcie

Kątowniki aluminiowe stosowane są w wielu sektorach gospodarki, np. w branży motoryzacyjnej, przemysłowej czy wystawienniczej. Wykorzystuje się je do konstruowania statywów, barier ochronnych, poręczy itd. O tak szerokim wykorzystaniu przesądza przede wszystkim surowiec, z którego są zrobione. Aluminium jest bowiem nie tylko bardzo wytrzymałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz bez problemu modelować przez wyginanie.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]