Co znajduje się w ofercie polskiego producenta blachodachówek?

18 marca 2022

Zakładane przez dziesięciolecia tradycyjne dachówki ceramiczne czy betonowe ponownie wypierane są z rynku przez pokrycia dachowe z blachy. Wiele zalet tych drugich przyczyniło się do tego, iż są one rekomendowanym rozwiązaniem nie tylko dla finalnego odbiorcy, lecz też dla inwestorów.

Pokrycia dachowe z blachy – mniejsze obciążenie dla struktury dachu

Blachodachówki wygrywają na rynku budowlanym z kilku względów. Po pierwsze ważą znacznie mniej niż dachówki ceramiczne, co nakłada mniejszy ciężar na konstrukcję więźby dachowej, ale też ułatwia przewóz oraz wyładunek tych elementów. Struktura profilu pokryć dachowych z blachy sprawia, że ich montaż jest nie tylko łatwy, ale i mniej czasochłonny w porównaniu do montażu dachówek ceramicznych, które są znacznie mniejsze, przez co ich staranne ustawienie zabiera zwykle znacznie więcej czasu. Następną ważką zaletą pokryć dachowych z blachy jest swoboda dopasowania ich do praktycznie dowolnej, także bardzo skomplikowanej, struktury dachu, gdyż blachodachówkę można bez trudu przyciąć na wymiar. Takie pokrycia dachowe bardzo dobrze się prezentują zarówno w minimalistycznym budownictwie, jak i perfekcyjnie komponuje się ze starszymi obiektami, tym bardziej, iż bardzo przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Blachodachówki wyróżnia też większa szczelność. Dodatkowo łatwo je wyczyścić. W zasadzie wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i przemycie wodą, natomiast w przypadku mocnych zabrudzeń np. preparat do mycia pokryć powlekanych.

Regamet – rodzimy producent blach dachowych

By zamówić nowoczesne blachodachówki wysokiej jakości nie trzeba szukać daleko. Na naszym rynku od trzech dziesięcioleci działa marka REGAMET, w ofercie której znajduje się duży wybór blachodachówek, blach trapezowych oraz paneli dachowych. Produkty te można kupić w stacjonarnych punktach handlowych producenta, zlokalizowanych w obrębie 4 województw Polski południowo-wschodniej: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. REGAMET przede wszystkim szczyci się panele oraz blachodachówki z powłoką PRO (Purtext Strong 300 i Exelent), cechujące się ogromną odpornością na powstawanie rys, uszkodzenia mechaniczne, jak również rdzewienie. Firma Regamet kładzie nacisk wszechstronną obsługę klienta, wobec tego prócz własnych produktów oferuje dodatkowo akcesoria dachowe (m.in. folie dachowe czy systemy rynnowe) oraz dachówki betonowe i ceramiczne innych renomowanych producentów.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08