Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

10 października 2021

Jeśli chcesz kupić podpory szalunkowe, skieruj się na ten adres.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się ich używa? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]