Cegłę elewacyjną wykorzystasz też wewnątrz budynków

22 stycznia 2019

Cegła klinkierowa to popularny element budowlany, który pełni funkcję dekoracyjną, jest nadzwyczaj odporny na uszkodzenia, a jednocześnie powoduje, że budynek wyróżnia się spośród pozostałych. Z jakiego powodu cegła ręcznie formowana jest tak popularna i gdzie się ją stosuje? Jakie barwy może przybierać ozdobny klinkier?

Cegła klinkierowa pełna – przeznaczenie

Naturalne cegły klinkierowe zachwycają swoim niepowtarzalnym designem i mogą być użyte zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły elewacyjne znakomicie ozdabiają budynek, a także nadają mu klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich chropowata powierzchnia świetnie pasuje do nieruchomości utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą wytrzymałością i świetnie radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być użyta na ściany wewnętrzne domu, a także do wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu lub zabudowania kominka – możliwości jest bardzo wiele!

Dlaczego warto wybrać klinkierową cegłę elewacyjną?

Klinkierowa cegła na elewację charakteryzuje się odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, niską nasiąkliwością oraz trwałością, co sprawia, że jest chętnie wykorzystywana w branży budowlanej. Aczkolwiek parametry techniczne to nie wszystkie zalety, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej kolory pozwalają na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą mieć odcień pomarańczu, brązu, żółci, czerwieni, beżu, a po dodaniu glinki w kontrastowym kolorze także wiele innych, łącznie z różowym czy niebieskim. Taka elewacja wygląda wyjątkowo i sprawia, że budynek jest niepowtarzalny!