Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

28 lipca 2018

Pragniesz poznać więcej informacji o budowie nowoczesnych domów drewnianych? Wejdź na http://domygoralskie.com

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się również dużymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to aktualnie najlepszy przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują też inne nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]