Blachy na rąbek stojący – gdzie się je stosuje?

28 stycznia 2024

Więcej szczegółów o blasze na rąbek stojący.

Blachy na rąbek stojący to coraz popularniejsza forma pokrycia dachowego. Czym się odróżnia od pozostałych materiałów wykończeniowych? Dlaczego opłaca się w nie zainwestować? Przybliżamy panele dachowe na rąbek stojący i sposoby ich wykorzystania.

Panele dachowe na rąbek – walory i przeznaczenie

Blachy na rąbek zdobywają coraz szersze grono sympatyków, ponieważ perfekcyjnie godzą ergonomiczność z walorami estetycznymi. Wytrzymałą oraz świetnie prezentującą się blachę na rąbek wykorzystuje się zarówno w nowoczesnych domach, jak i obiektach budowlanych, w których konieczna jest wymiana paneli dachowych. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach dwuspadowych i płaskich, jak również tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Panele dachowe na rąbek są dostarczane na miejsce budowy w formie niedużych arkuszy. Można je zamontować szybko i bez niespodziewanych komplikacji. Tego rodzaju pokrycie dachowe świetnie komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (np. ze stylem minimalistycznym czy dworkowym), a zarazem jest trwałe i odporne na korozję.

Blachy na rąbek stojący – zminimalizuj koszty budowy

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe rozwiązania pod kątem wykorzystanej technologii i wytrzymałości. Panele te są produkowane z grubej blachy i powleczone dodatkową powłoką zapewniającą protekcję przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz i śnieg oraz promieniowanie UV. Blacha na rąbek jest sprzedawana w kilku wariantach, co pozwala na dostosowanie jej do wymyślnej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe pozwalają też zminimalizować wydatki związane z budową – zdecydowanie ograniczają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Decydując się na wykorzystanie paneli dachowych na rąbek, warto kupić ten materiał wprost od dystrybutora.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08