Sprawy spadkowe – pomoc prawna

13 marca 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam także obce problemy prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Etapy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od konwersacji z Klientem i od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób kompleksowy, klarowny i zrozumiały zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności przygotowanie razem ze spadkobiercami właściwej dla charakteru sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Będziemy wsparciem także dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim wypadku proponujemy wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga delikatnego podejścia i całkowitego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi bliskimi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.