Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

12 lutego 2019

Prawo rodzinne stanowi jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radcy prawnego

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w formie osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź na Skype’ie. To wtedy staramy się zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą neutralną, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę jedynie pod kątem prawniczym.