Kancelaria radców prawnych – odszkodowania za błędy lekarskie

21 grudnia 2018

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub chociażby za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje. Przykłady tego rodzaju spraw można bez problemu wymieniać, ale ważne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy gotowi do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

Na co dzień podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego rodzaju sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach wynikłych z wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, takich jak upadek na śliskiej powierzchni. Często podejmujemy też sprawy wynikłe ze szkody powstałe podczas wyjazdów wakacyjnych, spowodowanych m.in. niezgodnością wykupionej oferty z rzeczywistym stanem hotelu czy kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. Zgłaszają się do nas też osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak leczenie przez stomatologa wbrew zasadom sztuki lekarskiej, podanie nieodpowiednich leków czy powikłania przy porodzie lub operacji.

Działania kancelarii radców prawnych w sprawach o odszkodowanie

Podczas prowadzenia spraw o odszkodowanie mierzymy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, jak niepełnosprawność spowodowana przez niekompetentnego lekarza, wypadek komunikacyjny, w którym bliska im osoba straciła życie czy pobicie. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką zgłaszają się do nas osoby poszkodowane. Naszą rolą w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie kalkulacja jakich kwot może dociekać poszkodowany. Nie ma w tej kwestii sztywnych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie pozwala nam na podanie Klientom informacji, która ułatwia im decyzję co do dalszego rozwoju sprawy.