Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

18 lutego 2024

Zamów tabliczki informacyjne na www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne spełniają bardzo ważną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się w takim razie w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na budynkach, takich jak wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, banki, komendy policji. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz nieruchomości, gdyż bardzo często można je również spotkać w środku. To wielka podgrupa tabliczek, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które znajdujące się przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – narzucane przez polskie prawo

Pamiętajmy także o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez odpowiednie przepisy. Znakują drzwi awaryjne, wskazują strefy dla niepełnosprawnych, mówią o ważnych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują także specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]